دوره بازیگری

بازیگری چیست؟

اگر بخواهیم تعریف درست و به جایی از حرفه بازیگری داشته باشیم، در واقع باید بگوییم بازیگری جان بخشیدن به شخصیت هاست. بازیگر باید از رفتار و حالات مردم جامعه‌ی خود درک و شناخت درستی داشته باشند، زمانی که به یک بازیگر نقشی ارائه می‌شود ابتدا باید مدتی درباره‌ی آن نقش تحقیق کرده و به طور کامل به شخصیت آن نقش و مشکلاتش بپردازد تا بتواند با آن همزاد پنداری و کاملا خود را جای آن نقش قرار بدهد.

بازیگران موفق به علاقمندان چه توصیه هایی دارند؟

ورود به سینما و تئاتر فقط رویای شما نیست، بلکه میلیون ها نفر در کل جهان به دنبال راهی برای ورود به پرده‌های سینما و درخشیدن به عنوان یک بازیگر موفق هستند، اما مسیر درست کدام است؟

در این جا قصد داریم با تعدادی از پیشنهادات بازیگران موفق آشنا کنیم:

هنرمندانی که قبل از اینکه بازیگران موفقی باشند، انسان‌های با سخاوتی هستند.

درک هو *به دنبال آنچه که عاشقش هستید بروید، تلاش کنید مشهور و معروف شوید، در مسیری که فکر می‌کنید صحیح است بدوید و حتی لحظه‌ای شک نکنید.*

همیشه با خود صادق باشید تا زمانی که از خودتان سوال می پرسید بتوانید پاسخ درست و صحیحی بدهید.

لورا بنانتی *اعتماد به نفس و خودباوری داشته باشید، جالب است بدانید لورا به بازیگران توصیه می‌کند که هیچ وقت شخصیتی را از دیگران تقلید نکنند و خودشان باشند.

او می‌گوید: روزهای اول فکر کردم که نباید خودم باشم و باید جور دیگری زندگی کنم، همین فکر باعث شد که من تقلید کردن را انجام بدهم، مدت‌ها تلاش کردم و اصلا شبیه به خود واقعی نبودم، بعدها متوجه شدم راهی که انتخاب کرده بودم اشتباه بوده، مردم و مخاطبان دوست دارند شما را ببینند هرچه واقعی تر و اصیل تر باشید آن‌ها شما را بیشتر دوست خواهند داشت.

کیت دیوید *معتقد است که بازیگران حرفه‌ای، سهم بیشتر موفقیتشان را از راه تئاتر کسب کرده‌اند.

او تئاتر و حضور در صحنه‌ی نمایش را بسیار مهم و کلیدی می‌داند، چون تئاتر بزرگترین بستر آموزش و زمینه موفقیت بازیگران است.

از بین افراد علاقه‌مند به بازیگری قطعا کسانی هستند که استعداد و توانایی‌های متفاوت تری نسبت به سایرین دارند، اما تئاتر به برجسته کردن این توانایی‌ها و تبدیل کردن شما به بازیگران موفق، بسیار تاثیرگذار و مفید است.

بازیگری برای تازه وارد ها

برای خیلی از علاقمندان این پرسش مطرح می شود که چگونه باید برای بازیگری آماده شد؟

 

قدم اول آموزش بازیگری

اگر همیشه می خواستید بازیگر شوید و این رویای کودکی شما  بوده یا  اگر فکر می کنید استعداد بازیگری دارید پس اولین قدم را درست بردارید و آموزش ببینید. شاید برخی از بازیگران مشهور در سینما کشف شده اند اما بیشتر بازیگران و هنرپیشه ها آموزش های بسیاری دیده اند تا به این درجه رسیده اند.

کمی استرس

حتما می پرسید در ابتدای راه آموزش بازیگری باید چه انتظارهایی داشته باشیم؟

شاید شما نقش کوچکی در مجموعه تئاتر مدرسه یا تئاتر محلی پیدا کنید. ممکن است تاکنون هیچ تجربه ای غیر از تئاترهای مدرسه نداشته باشید و احساس کنید که وقت گذاشتن در این راه برای آینده تان ریسک بالایی دارد در هر صورت، احتمالا استرس خواهید گرفت و کمی احساس ضعف کنید.

جالب است بدانید این همان احساسی درست است. چون یک بازیگر دائما خود را در شرایط آسیب پذیر قرار می دهد تا بیننده بتواند کاملا آن را درک کند. پس از به وجود آمدن این احساس ناراحت نشده و آن را با آغوش باز بپذیرید.

 

تمرین ها را جدی بگیرید

شما ممکن است برای آموزش بازیگری یک درس خصوصی بگیرید یا احساس راحتی کنید و یک کلاس گروهی برای آموزش بازیگری انتخاب کنید. صرف نظر از هر انتخابی، شما در معرض یک دسته از تمرینات مختلف بازیگری و “بازی ها” هستید که در ابتدا ناخوشایند هستند، اما به تدریج جوری به این تمرین ها عادت میکنید که دیگر فقط با آنها راحت نیستید، بلکه منتظر شروع دوره و شرکت در آنها هستید!

5.00 avg. rating (100% score) - 1 vote

پست های پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *